Zaevi pas takimit me Makronin: Qershori është mundësia e vërtetë – dialogu sjellë zgjidhje

Kryeministri Zoran Zaev ka mbajtur paraqitje për media bashkë me presidentin francez, Emanul Makron pasi sot po qëndron për vizitë në Paris. Para mediave, Zaevi ka falënderuar Francën për raportet e mira diplomatike dhe ka shtuar, se muaji qershor është mundësia e vërtetë për nisjen e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian, duke … Continue reading Zaevi pas takimit me Makronin: Qershori është mundësia e vërtetë – dialogu sjellë zgjidhje