XHERDAN SHAQIRI KËRKON “GROSHË” NË MENZËN E LIVERPOOL

0

Shaqiri pas shumë polemikash arriti që të bëhet pjesë e gjigantit të Premier Leagues, Liverpool. 

Ai bëri një debutim të mrekullueshëm me këtë ekip dhe duket se është përshtatur shumë mirë, madje edhe tifozët kanë filluar ta duan. 

Së fundmi një status i një nga faqeve më të mëdhaja të tifozëve të Liverpool një foto e Shaqirit po bënë xhiron e botës.

Faqja është me emrin e trajnerit Jurgen Klopp megjithëse është e deklaruar se nuk është faqe zyrtare por e hapur nga tifozët ajo ka platë 1.5 milion ndjekës dhe me një influencë të madhe. 

Pikërisht kjo faqe ka bërë një shaka me futbollistin shiptar, ku ai shihet në menzën e klubit me një tas në dorë. 

Ndërsa si përshkrim të kësaj fotoje faqja ka përdorur këtë shkrim:
“Xherdan Shaqiri duke kërkuar ushqimin e tij të preferuar, “fasulet”( Ushqim Shaiptar)

Duket se “dashuria” e shiptarëve për fasulet ka shkuar deri në Angli.