VMRO-DPMNE: LSDM-JA PO E MBRON ZAEVIN NGA KRIMI

0

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, përmes një kumtese thekson se LSDM-ja e mbron Zoran Zaevin nga krimi.

“Po e mbron atë me teza tashmë të zbehura lidhur me referendumin, po manipulojnë opinionin. Por me kështu gjëra nuk mund të mbulohet marrëveshja kapitulluese me Greqinë. Nuk mbulohet as skandali me tenderët dhe punësimet partiake të mbi 6 mijë personave në administratë”, thonë nga VMRO-DPMNE.