TËRMET NË MAQEDONI

0

Një tërmet është regjistruar sot në mëngjes në kufirin mes Serbisë dhe Maqedonisë.

Për fat të mirë, tërmeti ka qenë i dobët prej vetëm 2.3 shkallë Rihter dhe është ndier pak pas orës 6, transmeton Gazeta Lajm. Epiqendra e tij është në fshatin Llanik në Serbi, në qarkun e Pçinjës, komuna e Preshevës. Thellësia e goditjes është 10 kilometra.