Tayna ka gati këngën e re

0

“Dikur s‘e kan besu qe kom me mrri…”

Rep-artistja e njohur shqiptare, Tayna siç duket ka gati projektin më të ri muzikor që pritet të publikohet këtyre ditëve.

Artistja ditë më parë përmes rrjetit social, Instagram kishte treguar që do të publikojë një këngë të re që do t’i përkas zhanrit hip-hop dhe do të ketë temë personale.

Për këtë këngë artistja siç duket i ka filluar xhirimet e klipit dhe shumë shpejt kënga do të publikohet për fansat e saj, shkruan rtv21.tv

Në disa fotografi gjithashtu të publikuara në Instagram, Tayna shfaqet nga sheshi i xhirimeve të klipit, duke mos dhënë detaje se si do të titullohet kënga dhe kur do të publikohet.

 

View this post on Instagram

 

A bon me fol

A post shared by Tayna (@tayna) on Feb 12, 2019 at 8:05am PST

 

View this post on Instagram

 

Came thru drippin

A post shared by Tayna (@tayna) on Feb 8, 2019 at 1:37am PST

 

View this post on Instagram

 

Dikur s‘e kan besu qe kom me mrri…

A post shared by Tayna (@tayna) on Feb 13, 2019 at 6:43am PST

Për dallim nga viti 2018, ku artistja çdo muaj publikonte nga një këngë, viti 2019, Taynën e zuri duke e shijuar suksesin e këngës “Aje” në bashkëpunim me Ledri Vulën që e kishte publikuar në muajin dhjetor të 2018-së.

“Aje” deri më tani numëron mbi 14 milionë klikime në kanalin Youtube./21Media

.