SPANJË, VRITET AGRESORI PASI SULMOI POLICËT ME THIKË

0

Një sulm me thikë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hënë në Barcelonë ku një person ka sulmuar disa officer policie.

 

Ngjarja ka ndodhur në komisariatin e Cornellà de Llobregat të Barcelonës, ku personi i armatosur me një thikë ka bërtitur “Allahu Akbar”.

Mënjëherë pas sulmit një nga policët ka arritur që ta qëllojë për vdekje autorin. Viktima ka origjinë algjeriane dhe ishte 29 vjeç.