ROJA BREGDETARE GREKE KA SHPËTUAR 128 EMIGRANTË

0

Roja bregdetare greke ka shpëtuar 54 migrantë dhe refugjatë nga gomone në pjesën lindore të Detit Egje.

Në një operacion tjetër, janë shpëtuar 74 migrantë dhe refugjatë nga një gomone në afërsi të ishullit Hios.

Komisioni Evropian muajin e kaluar ka ndarë më shumë se 200 milionë euro që t’i ndihmojë Greqisë të përballet me fluksin e dhjetëra mijëra migrantëve dhe refugjatëve, përkujtojnë mediat greke.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here