PSG NË BISEDIME ME SULMUESIN POLAK

0

Paris Saint-Germaini ka nisur bisedimet me sulmuesin e Bayern Munichut, Robert Lewandowski. Sipas gazetës sportive franceze, L’Equipe, PSG ka vëzhguar nga afër sulmuesin polak, në rast se Edinson Cavani vendos të largohet nga klubi në afatin kalimtar të verës.

Cavani kërkohet nga Atletico Madridi që shihet si zëvendësues i Fernando Torresit dhe Antoine Griezmann, me këtë të fundit që është afër kalimit në Barcelonë.

Për Lewandowskin, kanë shprehur interesim edhe Chelsea e Manchester City.