Përfundojnë ndeshjet e Europa League, ja rezultatet e plota

0

Kanë përfunduar gjysma e ndeshjeve për Europa League për ditën e sotme. Këto janë ndeshjet e fundit në grupe dhe sot do të luhet për një biletë për në raundin tjetër.

Shumë nga ekipet e mëdha e kanë siguruar që më parë kalimin e raundit dhe ndeshjet e sotme kanë qenë thuajse si miqësore. Këtu përmendim ekipe si Lazio, Chelsea, Arsenali, etj.

Nga ana tjetër ka dhe ekipe të tjera të mëdha që do të luftojnë deri në minutën e fundit për kualifikim, siç është Milani. Djemtë e Gattusos do të kenë një përballje të vështirë në Greqi kundër Olympiakos.

Rezultatet e plota të ndeshjeve të Europa League të luajtura në orën 19:00 janë si më poshtë: