Parakalimet e yjeve në tepihun e kuq të “Oscars 2019”

0

Veshjet më të mira në Oscars

Mbrëmë është mbajtur ceremonia më e rëndësishme në industrinë e filmit, “Ocars 2019”.

Në ceremoninë e 91-të të Akademisë që u mbajt në qytetin e Los Angeles, filmi “Green Book” befasoi pasi që rrëmbeu çmimin në kategorinë: “Fotografia më e mirë”.

Përveç faktit që është njëra ndër ceremonitë më të rëndësishme në industrinë e Hollywood-it, “Ocars” gjithashtu zë vend edhe në kalendarin e modës, shkruan rtv21.tv

Vëmendje të madhe marrin yjet që parakalojnë në tepihun e kuq të “Oscars” dhe rtv21.tv, ua sjellë disa nga artistët se si janë dukur mbrëmë gjatë parakalimit në tepihun e kuq.

Lady Gaga

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Glenn Close

Glenn Close arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Laurra Herrier

Laura Harrier arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Emilia Clarke

Emilia Clarke arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Spike Lee

Spike Lee holds up brass knuckles reading "hate" and "love" from his iconic film "Do The Right Thing" as he arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Regina King

Regina King arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Richard Shotwell/Invision/AP)

Jennifer Hudson

Jennifer Hudson poses as she arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Tina Fey

Tina Fey arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Richard Shotwell/Invision/AP)

Emma Stone

Emma Stone arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Richard Shotwell/Invision/AP)

Pharrell Williams

Pharrell Williams, left, and Helen Lasichanh arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Sarah Paulson

Sarah Paulson arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Lucy Boynton dhe Rami Malek 

Lucy Boynton, left, and Rami Malek arrive at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Serena Williams

Serena Williams arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Richard Shotwell/Invision/AP)

SZA

SZA arrives at the Oscars on Sunday, Feb. 24, 2019, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Rachel Weisz

Rachel Weisz

Tessa Thompson

Tessa Thompson

Spektakli i sivjetmë i Academy Awards u mbajt përsëri në Dolby Theatre (më herët i njohur si Kodak Theatre) në Hollywood Boulevard, të Los Angelesit./21Media

.