MERCEDES PREZANTON SURPRIZËN E RE

0

Modeli i ri për vitin 2018

Në paradën e prezantimit të makinave të Formula 1 për vitin 2018 kampionët e botës Mercedes, kanë prezantuar modelin më të fundit “Wo9 EQ Power +”.

Përshtypjet e para që janë marrë pas pak kilometrave të parë në pistën e Silverstone gjatë filming day, ‘shigjetat e argjendta’ duket se kanë bërë një zhvillim të modelit ‘W08’, por me një hap më të shkurtër.

Mercedes edhe në këtë sezon në pilotim do të ketë kampionin e botës Lewis Hamilton dhe finlandezin Valtteri Bottas ./21Media

merc2 merc1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here