LUKA MODRIÇ FITUES I TOPIT TË ARTË PËR VITIN 2018

0

Kroati i cili këtë vit fitoi Champions League me ekipin e tij Real Madrid dhe arriti të plasohet deri në finale të Botërorit Rusi 2018 me kombëtaren e tij, u shpall si lojtari më i mirë i këtij viti dhe arriti të mposhtë ish-shokun e skuadrës Cristiano Ronaldo, i cili këtë vit u shpall si lojtari i dytë më i mirë, teksa si i treti u rendit futbollisti francez nga radhët e Atletiko Madrid, Antonie Grizman.