Ledri Vula shpreh emocionet pas fitores së Z Mobile Prishtinës

0

Ledri i gëzuar për fitoren historike

Klubi basketbollistik Z Moblie Prishtina mbrëmë ka mundur Pınar Karşıyaka në xhiron e fundit të Grupit I të fazës së dytë me rezultat përfundimtar 82:78. Kjo fitore i ka siguruar skuadrës së Prishtinës që të kualifikohet në fazën e tretë në FIBA Europe Cup. Z Mobile Prishtina ka siguruar pjesëmarrjen historike në mesin e 16 skuadrave më të mira nga pozitat e treta.

I gëzuar për këtë fitore pa dyshim se ka qenë edhe nënkryetari i klubit “Z Mobile Prishtina”, Ledri Vula. Nënkryetari i klubit me një video të publikuar në Instagram ka ndarë me gjithë fansat emocionet, pas këtij suksesi historik.

“U bë historia. U kualifikuuuum. Loje e fuqishme, plot emocione dhe dashni per kete fushe, per fushen e Prishtines. Urime. Krenar jam me ekipin per lojen qe tregoi me krejt zemer ne parket. Ni merite e vecant per lojtarin e 6 ne fushe – PUBLIKUN / PLISAT per atmosferen. Nje prej atyre diteve qe nuk harrohen. Faleminderit PrishtinaBC”, ka shrkuar Vula poshtë videos së publikuar në Instagram.
E nuk ka munguar edhe gëzimi i Ledri Vulës i cili njëherësh është nënkryetar i KB “Z Mobile Prishtina”. Ai i ka ndarë me ndjekësit emocionet, pas suksesit historik.

“U bë historia. U kualifikuuuum. Loje e fuqishme, plot emocione dhe dashni per kete fushe, per fushen e Prishtines. Urime @prishtinabc. Krenar jam me ekipin per lojen qe tregoi me krejt zemer ne parket. Ni merite e vecant per lojtarin e 6 ne fushe – PUBLIKUN / PLISAT per atmosferen. Nje prej atyre diteve qe nuk harrohen. Faleminderit PrishtinaBC”, ishin fjalët e Ledri Vulës pranë një postimi në Instagram.

Kujtojmë se, Ledri Vula  nënkryetar i klubit është zgjedhur në shtator të vitit 2018./ 21Media 

.