Konfirmohet vdekja e Salas

0

Trupi i gjetur është i Salas

Policia e Dorset të enjten ka konfirmuar vdekjen e Salas. Sipas njoftimit të policisë, trupi i gjetur në rrënojat e aeroplanit është i lojtarit Emiliano Sala.

Aeroplani me të cilin po udhëtonte Sala drejt Cardiffit u zhduk më 21 janar.

Të dielën e 3 shkurtit, ekipi kërkimor arriti të gjente rrënojat e avionit në fundin e Kanalit të La Manshit, teksa në bord ishin vetëm futbollisti dhe piloti./21Media

.