KINA GODITET NGA NJË TËRMET I FUQISHËM

0

Deri tani nuk ka të dhënë për viktima, apo dëme të mundshme nga tërmeti

Një tërmet me fuqi prej 6.6 shkallë të Rihterit e goditi sot pjesën perëndimore të Kinës, njoftoi instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.

Epiqendra tërmetit ishte 200 kilometra në veriperëndim të Guangyuan në provincën Sichuan dhe ndodhi në një thellësi prej 32 kilometrash, thanë zyrtarët.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here