JA CILA ËSHTË AKTORJA MË E PAGUAR PËR VITIN 2018

0

Ndihma për të shpëtuar botën me “Avengers”, ka ndihmuar Scarlett Johansson të bëhet aktorja më e paguar në botë, sipas revistës Forbes, transmeton rtv21.tv.

Johansson, e cila luan filmin “Avengers”, ka fituar 40.5 milion dollarë ($ 31.9m) gjatë vitit të kaluar, sipas vlerësimeve vjetore të revistës.

Angelina Jolie është e dyta me $ 28m në sajë të pagës së saj për “Maleficent 2”, e ndjekur nga Jennifer Aniston. Gal Gadot e “Wonder Woman” është emri i vetëm i ri në listë, në numrin 10.

Emma Stone, e cila mori vendin e parë në listën e vitit të kaluar pas aktrimit në “La La Land”, tani ka rënë plotësisht nga lista e revistës.
Lista e Forbes e aktores më të paguar në botë në 2018:

1.Scarlett Johansson – 40.5 milion dollarë

2.Angelina Jolie – 28 milion dollarë

3.Jennifer Aniston – $ 19.5m

4.Jennifer Lawrence – 18 milion dollarë

5.Reese Witherspoon – $ 16.5m

6.Mila Kunis – 16 milion dollarë

7.Julia Roberts – 13 milion $

8.Cate Blanchett – 12.5 milion dollarë

9.Melissa McCarthy – 12 milion dollarë

10.Gal Gadot – 10 milion dollarë

Kjo është lista e parë që do të publikohet që nga shpalljet për dallimet midis pagës së burrave dhe grave në HollyWood . Forbes zakonisht lëshon listën ekuivalente për yjet meshkuj menjëherë pas listës së grave.

Vitin e kaluar, Mark Wahlberg ishte më i paguari dhe paketa totale e pagave për 10 burrat më të paguar  ishte gati tre herë më shumë se sa për homologet e tyre femra.