FORMACIONET E MUNDSHME, MILAN – NAPOLI

0

Ndeshja do të fillojë nga ora 15:00 Milan dhe Napoli do të ndeshën sot në kuadër të javës së të Seria-s, me fillim prej orës 15:00.

Kjo ndeshje pritet te jetë mjaftë interesante për faktin se Milan kërkon të kap mundësin e fundit për një kualifikim të mundshëm vitin e ardhshëm në Ligën e Kampionëvë ndërsa kundërshtari Napoli nuk duhet të gabojë në luftën për titull.

Formacionet e mundshme për të dyja skuadrat janë këto: Milan: Donnaruma, Rodriguez, Musacchio, Zapata, Calabria, Kessie, Bigla, Bonaventura, Suso, Calhanoglu, Kalinic. Napoli: Reina, Hysaj, Koulibaly, Albiol, Maggio, Allan, Jorginho, Hamsik, Callejon, Insigne, Mertens.