DRITA ISLAMI, ATLETJA E PARË SHQIPTARE NGA MAQEDONIA NË LOJËRAT OLIMPIKE – FRESH AIR

0

Atletja e cila mban disa vite rradhazi titullin si atletja më e mirë femër në Maqedoni, sot na tregoi per eksperiencat e saj, vështirësitë që ka hasur, shpërblimet që ka mar dhe planet e saj për Rio.

Përgagitjet kanë filluar katër vite më parë ku u shpall dhe data e lojrave në Rio dhe më pas pasuan gara të ndryshme ku duheshte grumbulloheshin pikët e nevojshme.

Falë aftësisë së saj dhe përvojes që ka Drita, arriti pikët maksimale dhe tani niset në Rio për të thyer rekordin shtetëror të vendosur nga vetë ajo. Drita ka mbështetjen e familjes dhe trajneres së saj edhe pse nga federata ka dashakeqës, ajo përsëri arrin të triumfoj./21Media

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here