DIMITROV VIZITË DY DITORE NË GJERMANI

0

Ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të qëndrojë në vizitë pune në Gjermani.

Siç informuan nga MPJ-ja e Maqedonisë, Dimitrov do të realizojë takim me homologun e tij gjerman, Heiko Maas, i cili e ka marë detyrën gjatë muajit mars të këtij viti.

Gjatë kohës së vizitës dyditore në Gjermani, Dimitrov do të realizojë takime edhe me këshilltarin për politikë të jashtme të kancelares gjermane, Jan Hecker dhe do të realizojë vizitë edhe në  Bundestagun gjerman  ku do të mbajë fjalim para anëtarëve të Komisionit për Çështje Evropiane