Arrestohet boshnjaku në Prishtinë, kishte 75 mijë euro

0

Një veturë, një pistoletë dhe një shumë e madhe e parave të gatshme i janë konfiskuar mbrëmë vonë një boshnjakut në Prishtinë. Ndërsa, ai është ndaluar në stacionin policor numër 2 me 48 orë arrest.

Ngjarja ka ndodhur rreth mesnatës, kur gjatë kontrollit rutinor një patroll e policisë së Kosovës pas kontrolleve të bëra në veturën e boshnjakut S.Z shtetas i Kosovës has në armbajte pa leje ku me këtë rast sekuestrohet arma Cz Zastava 7.65 mm me 6 fishek të po këtij kalibri, sjkruan lajmi.net
Gjatë kontrollit policia gjeti në veturë edhe para të gatshme rreth 75.000 mijë euro për të cilat pronari tha se i kishte kursyer për blerjen e një lokali në Prishtinë për të cilin ishte në Pazar, sipas tij.

S.Z i konfiskohet automjet Mercedes ML , parat e gatshme, pistoleta si dhe ndalohet ne stacionin policor numër 2 ne Prishtinë me 48 ore arrest.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here