ANCELOTTI DHE LOW DY KANDIDATËT PËR TË ZËVENDËSUAR WENGERIN

0

Pas 22 vitesh të kaluara nën udhëheqjen e Arsene Wenger, tek Arsenali do të nisë një frymë e re. Francezi ka njoftuar sot se do të largohet në përfundim të stinorit dhe tani drejtuesit e klubit janë vënë në kërkim të njeriut që do ta zëvendësojë atë.

Dy emra janë më të përmendurit. Bëhet fjalë për Carlo Ancelottin dhe Joachim Low.

Ancelotti është i lirë pasi në fund të vitit të shkuar kalendarik kishte ndërprerë kontratën me Bayern Munichun, kurse Low është përzgjedhës i kombëtares së Gjermanisë, të cilën do ta drejtojë në Kupën e Botës.