JA SI DO TË DUKET BMW X7 (FOTO)

1684
0
SHPËRNDAJE
BMW X7 është planifikuar të vijë në fund të vitit 2018

BMW X7, i cili do të jetë rival iMercedes Benz GLS dhe Range Rover, do të jetë më i madh se X5 apo X6.

Modeli i X7 tani është duke u testuar në rrugët publike dhe bazohet në platformën e gjeneratës së re të X5, ka njoftuar, AutoZeitung.de.

BMW X7 do të jetë më i gjatë  5.25 dhe do të mbajë 7 pasagjerë brenda tij në një luks maksimal që BMW ka ofruar ndonjëherë.

Ekziston mundësia që BMW të ketë model hibrid dhe një tjetër variant sportiv me motor V12 6.6-litër nga M760Li.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU