HOROSKOPI DITOR, E MËRKURË 27 KORRIK 2016

1412
0
SHPËRNDAJE

Duhet të bëni shumë kujdes në raportet me ata që ju rrethojnë, ja parashikimi për secilën shenjë:

Dashi

Dita e nesërme do të jetë nga ato ditë kur do të shijoni qëndrimin me shumë njerëz, të cilët ju vlerësojnë. Mund të frekuentoni edhe ambiente të reja, por do të ndiheni më të sigurt dhe të qetë nëse jeni pranë personave të afërt.

Demi

Kjo nuk është koha e duhur për aktivitete që kërkojnë shumë energji dhe për të marrë vendime të rëndësishme. Por, në disa fusha ndoshta do të fianlizoni çështje që i keni nisur prej kohësh. Kjo mund të jetë në fushën personale, familjare apo arsimore.

Binjakët

Në çështjet që kanë të bëjnë me partnetrin/en jo do të tregoheni shumë të sjellshëm e të dashur. Nëse jeni të lindurit e qershorit, do të vini në pah aftësitë tuaja joshëse.

Gaforrja

Interesat që i keni mbajtur të fshehura për shumë gjatë mund të shfaqen nesër.  Do të ndiheni të vetëkënaqur, nëse ndodheni diku ku mund të meditoni pa praninë e askujt. Do të keni tendencën të bëni plane si krijimi i familjes, ndërtimi i një shtëpie, martesa etj.

Luani

Dita e nesërme do të jetë dita më e mirë për shëtitje, vizita miqësore, dhe çështje romantike. Kur të vendosni të shkoni diku, mos harroni të mendoni se keni nevojë për qetësinë tuaj psikologjike dhe duhet të gjeni ambientin e përshtatshëm që ua ofron këtë gjë.

Virgjëresha

Nëse ndiheni në humor të mirë, duhet ta ndani atë me njerëzit që ju rrethojnë. Kjo do t’ju ndihmojë edhe për veten, në mënyrë që ndjesitë pozitive t’ju zgjasin sa më shumë. Në këtë mënyrë do të jeni më produktivë edhe në punë e në fusha të tjera.

Peshorja

Nëse keni lindur nga mesi i tetorit, do të keni tendencën të idealizoni veten dhe ata që ju rrethojnë. Ditën e nesërme çdo gjë do t’ju duket çdo gjë më e mirë dhe do të shihni gjithçka me sy pozitiv.

Akrepi

Edhe pse do të doni të mësoni shumë gjëra rreth partnerit/es suaj, do ta keni shumë të vështirë të merrni informacione për të. Do t’ju duhet të merrni me mend ato se çfarë ai/ajo ju lë të kuptoni. Pavarësisht dëshirës suaj për të bashkëpunuar me të, më mirë tregohuni të rezervuar.

Shigjetari

Nesër do të keni shumë bashkëveprime me miq, të afërm edhe njerëz të rastit. Shprehni mirënjohjen dhe mirësinë tuaj, ashtu siç e ndjeni ju.

Bricjapi

Mundohuni të jeni sa më shumë pozitivë nesër dhe jo të fokusoheni në çështjet problematike, pasi do të keni kohë edhe për to. Kolegët apo këdo që ka lidhje me punën, duhet t’i trajtoni me më shumë mirësjellje se zakonisht.

Ujori

Nesër është dita kur do t’ju duhet të keni parasysh shumë rregulla të pashkruara, por që duhet t’i zbatoni në shoqëri. Idetë tuaja për të bërë aventura diku larg, do të tingëllojnë shumë jashtë realitetit për momentin.

Peshqit

Mirësjellja do të jetë çelësi për të zgjidhur çdo konflikt. Taktika e mosndërhyrjes në shumë çështje dhe bashkëjetesa paqësore do të karakterizojnë ditën tuaj nesër. Por, gjithastu do të dëgjoni edhe atë që ju thotë zemra.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU