KRYEZIU NË BOTËRORIN E ATLETIKËS!

853
0
SHPËRNDAJE

Në gjysmëfinale arriti me rezultat 55,95 sekonda!

Vijona Kryeziu, atlete e klubit Rogana dhe e përfaqësueses së Kosovës, ka befasuar me paraqitjen e saj shumë të mirë, në kampionatin botëror të grupmoshës U 20, që po zhvillohet në Poloni!

Kryeziu në disiplinën vrapim 400 metra, arriti deri në gjysmëfinale, ku në grupin e saj përkatës zuri vendin e tetë, që për te dhe për atletikën e Kosovës në përgjithësi është rezultat dhe sukses i jashtëzakonshëm, pasi këtë shteg e ka përshkuar për 55 sekonda e 95 të qintat!./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU