Valter Shtajnmaer dhe Popovski takim në Bruksel,Porosia e Berlinit:” Të tërhiqet vendimi për falje”

716
0
SHPËRNDAJE

Sot në Bruksel Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Poposki ka pasur takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Frank Valter Shtajnmaer. MPJ e Gjermanisë në tëiter publikoi se Shtajnmaer dhe Poposki kanë shkëmbyer mendime për krizën politike në Maqedoni

Takimi Poposki-Shtajnmaer përkon me vizitën e të dërguarit special gjerman, Johanes Hajndëll në Maqedoni. Nga Berlini, gjithashtu, u dërgua porosia se është e rëndësishme urgjentisht të tërhiqet vendimi për amnisti i një numri të madh të politikanëve i sjellë në prill. Poposki takim ka pasur edhe me Ministrin e Punëve të Jashtme  të Greqisë Nikos Koxias. Ky i fundit ka thënë se shpreson se Maqedonia do të dalë nga kriza politike.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU