FHK nënshkruan memorandum me MKRS-së

614
0
SHPËRNDAJE

Federata e Hendbollit të Kosovës ka nënshkruar sot memorandum bashkëpunimi me Ministrinë e Sportit nga e cila do të subvencionohet me 86 mijë euro. Me rastin e nënshkrimit të këtij memorandumi, Kryetari i Federatës së Hendbollit të Kosovës Eugen Saraçini falënderoi ministrin Shala për bashkëpunim dhe u shpreh se këto memorandum po krijohën lehtësime për funksionimin e Federatës në kohën kur aktivitetet e saj po shtohën.
Në anën tjetër ministri Shala, përgëzoi krerët e FHK-së për sukseset e fundit dhe konfirmoi mbështetjën për punën e tyre.
Përndryshe ky subvencionim do të ndihmoj edhe më shumë drejtpërdrejt funksionimin e Hendbollit, pasi paraprakisht Federata kishte marrë përsipër pagesën e zyrtarëve të ndeshjeve në të gjitha rangjet, ndërsa tani do të bëhët edhe ulja e pagesave për kuotizim, gjë që do të ndihmoj drejtpërdrejt funksionimin e klubeve të këtij sporti. / 21 Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU