MKRS-ja shpërblen Federatën e Hendbollit me 10 mijë euro(VIDEO)

493
0
SHPËRNDAJE

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Kujtim Shala, i ka pritur sot hendbollistët dhe krerët e Federatës së Hendbollit te Kosovës të prirë nga kryetari Eugen Saraçini dhe i ka shpërblyer ata me 10 mijë euro, pas rezultateve të arritura në Kampionatin Botërorë në Hendboll të shteteve në zhvillim, e që u mbajt në Prishtinë dhe Gjakovë.
Në anën tjetër, presidenti i federatës së Kosovës në hendboll Eugen Saraçini, falënderoi ministrin Shala për përkrahjen e dhënë, dhe në shenjë falënderimi i ndau Medalen e artë të Kampionatit Botëror për shtetet në zhvillim./ 21 Media

Kujtim Shala, ministër i MKRS-së

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU