Pingpong: Kosovari ndanë drejtësinë në Finale

483
0
SHPËRNDAJE

Sot në Lojërat e para Evropiane në Baku duke filluar nga ora 12:00 sipas kohës lokale, Jeton Beqiri, gjyqtar ndërkombëtar do të ndajë drejtësinë në finalen e femrave ne garat ekipore në mes të Gjermanisë dhe Holandës.

Ky është sukses i radhës për Jeton Beqirin pas dy finaleve ne Kampionate Evropiane dhe Finales ne Kampionatin Botëror te drejtuar ne Tokyo vitin e kaluar me çka dëshmon se është nder gjyqtaret me te mire botëror.

Përzgjedhja e tij për të drejtuar ketë finale është nder dhe respekt për pingongun e Kosovës dhe për sportin kosovar në përgjithësi. / 21 MEDIA

unnamed (3)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU