DEMARKACIONI MERR VIZËN NË KUVEND

537
0
SHPËRNDAJE

Kalon marrëveshja e demarkacionit në Kuvend

Është miratuar në Kuvendin e Kosovës me shumicë votash marrëveshja për demarkimin e kufirit të Kosovës me Malin e Zi

Me 80 vota për dhe 11 kundër deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar demarkimin e kufirit të Kosovës më Malin e Zi.

Kujtojmë se sot 4 herë në Kuvend ishte hedhur gaz lotsjellës nga deputetët e Vetëvendosjes për të penguar ratifikimin e kësaj marrëveshje./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU