ZAEV DHE MICKOVSKI TAKOHEN NË KUVEND, PËRPJEKJE QË LIGJI PËR GJUHËT TË VOTOHET PA TENSIONE NË KUVEND

654
0
SHPËRNDAJE

Kryetari i partisë më të madhe opozitare Hristijan Mickovski nga VMRO-DPMNE, dhe kryeministri Zoran Zaev.

Nga burime të TV21 brenda Parlamentit të Republikës së Maqedonisë  mësohet se po bëhen përpjekjet e fundit që Ligji për përdorimin e gjuhëve të votohet pa tensione në Kuvend.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU