LSDM: VMRO-DPMNE DHE MICKOVSKI PO TENTOJNË T`I BLLOKOJNË REFORMAT DHE KUVENDIN

496
0
SHPËRNDAJE

Nga Lidhja Social Demokrate sot kanë reaguar duke vlerësuar se veprimet e Hristijan Mickovskit dhe VMRO-DPMNE-së, nuk kanë të bëjnë me Ligjin për përdorimin e gjuhëve sepse të njejtin e kanë pranuar më herët.

Por e gjithë kjo ka vetëm një qëllim, bllokimin e Parlamentit, bllokimin e proceseve reformuese dhe tentim për të bllokuar perspektivën Europiane të Republikës së Maqedonisë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU