PRESIDENTI I KOMITETIT OLIMPIK NDËRKOMBËTAR URON KOSOVËN

461
0
SHPËRNDAJE

Albin Tahiri u bë kosovari i parë që mori pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Dr. Thomas Bach, president i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar uroi Kosovën për pjesëmarrjen e parë në Lojërat Olimpike Dimërore.

“Ne jemi shumë të lumtur që kemi Kosovën për të parën herë në Lojërat Olimpike Dimërore. Ne iu urojmë atletëve kosovarë gjitha të mirat për një përformancë të mirë, dhe eksperiencë të mrekullueshme olimpike”, deklaroi Bach, shkruan rtv21.tv.

Pjesëmarrësi i vetëm kosovar në lojërat olimpike Albin Tahiri përfundoi garën në vendin e 47të nga 62 garues../21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU