NDALOHEN 8 EMIGRANTË NË GJEVGJELI, I SHOQËRONIN DY KËRÇOVARË

407
0
SHPËRNDAJE

Policia e Gjevgjelisë parandalon trafikimin e migrantëve aziatik. Më 9 shkurt 2018, rreth orës 00:50 në vendin e quajtur Meçkin Kamen në Gjevgjeli, policët e stacionit policor të Gjevgjelisë, gjatë kontrollit të veturës “Audi A4” me regjistrim të Kërçovës, e drejtuar nga B.A (41), nga fshati Sërbicë, Kërçovë, me bashkëudhëtarin A.N (39), nga fshati Arangjell, Kërçovë, u gjetën tetë shtetas të huaj nga Irani, Iraku, Pakistani, dhe nga Turqia, të cilët nuk kishin dokumente për kalim kufitar. Personat u ndaluan dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të inicohen procedurat e parapara.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU