SANCHEZ DËNOHET ME 16 MUAJ BURG

446
0
SHPËRNDAJE

Sulmuesi kilian ka pranuar dënimin nga gjykata spanjolle për fshehje të tatimit

Alexis Sanchez është dënuar për evazion fiskal në Spanjë në vitet 2012 dhe 2013 sa ishte pjesë e Barcelonës.

Ylli i Manchester United ka fshehur tatime në vlerë prej 1 milion eurosh dhe për këtë ka marrë një dënim prej 16 muajsh me burg.

Megjithatë, Sanchez nuk do ta mbajë burgun pasi e ka pranuar fajin dhe është pajtuar ta paguajë shumën prej 1 milion eurosh, plus interesin, në thesarin e shtetit të Spanjës.

Sanchez nuk është lojtari i parë që është akuzuar për evazion fiskal, pasi edhe yje të tjerë në kampionatin spanjoll si Lionel Messi e Cristiano Ronaldo janë përballë me drejtësinë e këtij shteti.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU