“LARGOHET” NEWBORN-i

716
0
SHPËRNDAJE

Ismaili tregon se pse po largohet monumenti i cili ishte i vendosur afër Pallatit të Rinisë

Ideatori i monumentit të pavarësisë “NewBorn”, Fisnik Ismaili ka treguar se ky monument do të largohet për disa ditë nga vendi ku është vendosur që po thuajse 10 vjet, afër Pallatit të Rinisë në Prishtinë.

E tërë kjo sipas Ismailit do të ndodhë sepse monumentit do t’i ndërrohet ngjyra dhe do të pastrohet.

“NEWBORN sivjet po e merr trajtimin që e ka meritue edhe e ka pritë tash 10 vjet. Po e çojmë me i gërrye ngjyrat, ndryshkun edhe papastërtinë që e ka mbledhë ndër vite. Kthehet qeto ditë edhe më i bukur, me pamje të re, që tashmë është bë traditë”, ka shkruar Ismaili në Facebook.

“NewBorn” po merr pamje tjetër pikërisht ku jemi në prag të shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU