GIGGS TRAJNER I RI I UELLSIT

985
0
SHPËRNDAJE

Ish-futbollisti i Manchester United do ta drejtojë kombëtaren e vendlindjes së tij

Ryan Giggs është trajneri i ri i përfaqësueses së Uellsit. Zyrtarizimi do të vijë në orët e ardhshme ku edhe do të bëhet prezantimi ti tij, por tashmë është e sigurt që ish mesfushori legjendar i Manchester United do të ulet në stolin e kombëtares së vendit të tij për të udhëhequr Uellsin drejt kualifikimit në Euro 2020 dhe Botërorin 2022.

Giggs do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare me përfaqësuesen nga Mbretëria e Bashkuar dhe do të mundohet ta çojë sa më larg Uellsin duke marrë më të mirën nga yjet e skuadrës Gareth Bale dhe Aron Ramsey, gjatë kësaj periudhe. Ai zëvendëson në këtë detyrë të larguarin Chris Coleman, i cili dështoi për ta kualifikuar kombëtaren uellsiane në Kupën e Botës.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU