ZYRTARE: COUTINHO TE BARCELONA PËR 160 MILIONË EURO

945
0
SHPËRNDAJE

U arritë marrëveshja për transferin e lojtarit.

Futbollisti brazilian, Philippe Coutinho sot zyrtarisht i është bashkuar skuadrës katalunase, Barcelonës.

Për transferimin e mesfushorit, Barcelona ka arritur marrëveshje me Liverpoolin në vlerë prej 160 milionë eurosh.

“Liverpooli mund të konfirmojë se Philippe Coutinho do të largohet nga klubi pasi është arritur një marrëveshje transferimi me Barcelonën dhe e gjitha është peng i ekzaminimeve mjekësore dhe kushteve personale”, ka njoftuar faqja zyrtare e Liverpoolit.

Ndryshe, Coutinho në Premierligë me Liverpoolin ka pasur sukses të madh, dhe është bërë lojtar i rëndësishëm për përfaqësuesen e Brazilit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU