TËRMET NË SHQIPËRI

665
0
SHPËRNDAJE

Lëkundjet sizmike ishin 2.1 ballë

Lëkundje të lehta sizmike kanë goditur mëngjesin e sotëm jugun e Shqipërisë.

Tërmeti goditi qytetin e Gjirokastrës rreth orës 06:30.

Sipas Institutit Gjeologjik të Tiranës, lëkundjet sizmike ishin 2.1 ballë dhe u ndien në një thellësi prej 2 kilometra të nëntokës.

Nuk ka asnjë person të lënduar dhe as dëme materiale. Tërmeti u ndje edhe në disa qytete të Greqisë, fatmirësisht pa pasoja.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU