MES TYMIT NË KUVENDIN E SHQIPËRISË VOTOHET PRO PROKURORES SË PËRKOHSHME

530
0
SHPËRNDAJE

Arta Marku zgjidhet Prokurore e përgjithshme e përkohshme

Kuvendi i Shqipëris ka votuar mes stensioneve Arta Markun Prokurore të përgjithshme të përkohshme.

Kryeprokurorja e re mori 69 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim.

Ndërkohë, protesta e opozitës përpara parlamentit ka degjeneruar edhe në dhunë. Përveç hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvend, përplasje pati edhe jashtë kuvendit.

Protesta po mbahet në kohën kur po zgjidhej Prokurorja e Përgjithshëm e Përkohshme.

Opozita më herët nuk është bërë pjesë e procesit, duke e quajtur antikushtetues.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU