VITI I ARDHSHËM SJELL TRE IPHONË TË RINJ?

1556
0
SHPËRNDAJE

Kompania Apple vitin e ardhshëm do të prezantojë tre iPhone të ri

Apple do të prezantojë dy telefona iPhone me ekran OLED dhe një me ekran LCD.

iPhone X, i cili doli në shitje këtë muaj, është iPhone  i parë që përdorë teknologjinë OLED. Kjo teknologji mundëson ngjyra më të pasura dhe më pak shpenzim të energjisë.

Njëri nga telefonat e mençur do të ketë ekran 5,8 inç OLED, të cilin e posedon iPhone X, por të tjerët do të kenë ekran më të madh 6,5 inç.

Pajisjet e ardhshme po ashtu do të jenë të ngjashme me iPhone X.

Analistët besojnë se kamera e pasme e iPhone nuk do të ketë aftësinë 3D.

Telefoni i tretë i mençur do të ketë dizajn edge-to-edge dhe iPhone X, por do të ketë ekran më të litre LCD.

Analistët informacionet e tyre i bazojnë sipas burimeve nga zinxhiri i furnizuesve të kompanisë nga Kupertino.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU