PRESIDENTI IVANOV PËR VIZITË NË BRAZIL

460
0
SHPËRNDAJE

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov prej sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën Federale të Brazilit.

Ivanov, siç kumtoi kabineti i tij, nesër në Brazili me nderime më të larta shtetërore do të pritet nga presidenti i Republikës Federale të Brazilit, Mishel Temer.

Në suaza të vizitës zyrtare në Brazil, Ivanov do të marrë pjesë në hapjen solemne të Ambasadës së Republikës së Maqedonisë në Brazili, Ambasadën e parë rezidente në Amerikane Latine.

Gjatë vizitës zyrtare në Republikën Federale të Brazilit, është paraparë që presidenti Ivanov të realizojë takime me Paulo Skaf, kryetar i Federatës së industrive të Sao Paolo dhe Eduardo Viera, kryetar i Federatës së industrive të Rio-de-Zhanejros.

Presidenti i Maqedonisë do të mbajë ligjëratë me temë “Kriza evropiane e refugjatëve – leksionet e mësuara” në Qendrën braziliane për marrëdhënie ndërkombëtare.

Kjo është vizita e parë zyrtare e presidentit të Republikës së Maqedonisë në Republikën e Brazilit dhe në Amerikën Latine.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU