DORTMUNDI SHKARKON TRAJNERIN

727
0
SHPËRNDAJE

Për shkak të rezultateve të dobëta, Dortmundi shkarkon trajnerin

Borussia Dortmund e ka shkarkuar trajnerin Peter Bosz, për shkak të rezultateve të dobëta që ka treguar klubi këtë stinor.

Dortmundi u eliminua nga Liga e Kampionëve dhe nuk ka gjetur fitore që tetë ndeshje në Bundesliga dhe kjo mbushi kupën e drejtuesve gjerman.

Shkarkimin e holandezit klubi gjerman e njoftoi me anë të rrjeteve sociale dhe faqes zyrtare të klubit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU