Moti sot në Maqedoni

588
0
SHPËRNDAJE

Mëngjesi i sotëm është me diell, por mjaft i freskët, pra temperaturat janë nën 0°C.

Në Shkup është regjistruar -6°C, në Tetovë, Demir Kapi dhe Manastir -5°C, Kumanovë, Strumicë dhe një pjesë të Shkupit -4°C, Llazaropole, Prilep, Shtip dhe Dibër -3°C, Gjevgjeli dhe Pretor -2°C, Ohër -1°C, ndërkaq në Pozhoran dhe Vinicë 0°C.

Vetëm në Gjurishtë, Krushevë, Mavrovë, Kriva Pallankë dhe Dojran, temperatura ka qenë mbi 0°C. Nuk janë regjistruar të reshura në 24 orët e fundit.

Gjatë ditës moti do të jetë me diell, kurse temperatura do të lëvizë nga 10°C e deri më 15°C. Në Shkup e rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, kurse temperatura do të arrij deri më 10°C

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU