HIGUAIN: KU ISHTE FSHEHUR PRESIDENTI I NAPOLIT?

647
0
SHPËRNDAJE

Dje, Higuain shënoi golin e vetëm të ndeshjes dhe pati një dedikim të veçantë pas ndeshjes

Gonzalo Higuain ishte në dyshim për ndeshjen ndaj Napolit, pasi të hënën ishte operuar në dorën e majtë, por argjentinasi nuk mund ta humbte kurrsesi supersfidën e Juventusit ndaj ish-skuadrës së tij.

Edhe pse sulmuesi argjentinas ka kujtime shumë të bukura nga eksperienca me Napolin, Presidenti i klubit nga jugu i Italisë, Aurelio De Laurentiis, e ka kritikuar në disa raste për largimin te Juventusi.Dje, Higuain shënoi golin e vetëm të ndeshjes dhe pati një dedikim të veçantë pas ndeshjes.

“Ka disa persona që presin që gjërat të shkojnë keq, ka të tjerë që të qëndrojnë pranë gjithmonë. Doja të gjeja De Laurentisin në tribunë, por nuk e pashë. Ishte fshehur mesa duket”, tha Higuain pas ndeshjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU