KËTO JANË VENDET E KUALIFIKUARA DERI TANI PËR BOTËROR

833
0
SHPËRNDAJE

31 vende janë kualifikuar deri tani për në Kampionatin Botëror, që mbahet nga 14 qershori deri më 15 korrik në Rusi

Tashme ka mbetur vetëm një biletë, që do të pritet mbrëmjen e ardhshme.

31 vendet e kualifikuara janë:

Vendi organizator (1): Rusia,

AFRIKA (5): Nigeria, Egjipti, Senegali, Maroku, Tunizi,

AMERIKA E JUGUT (4): Brazil, Uruguai, Argjentina, Kolumbia,

AZIA (5): Irani, Japonia, Koreje e Jugut, Arabia Saudite, Australia,

AMERIKA E JUGUT, QENDRORE DHE KARAIBET (3): Meksika, Kosta Rika, Panama,

EVROPA (13): Gjermania, Anglia, Belgjika, Spanja, Polonia, Islanda, Serbia, Franca, Portugalia, Zvicra, Kroacia, Suedia, Danimarke. Vendi i fundit do të dalë sonte nga takimi i play off-it ndërkontinental mes Perusë dhe Zelandës së Re.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU