“SOT DY VITE PA LEGJENDËN E HUMORIT IBRAHIM KRAJKOVA”

1918
0
SHPËRNDAJE

Sevdai Radogoshi ka përkujtuar Lecin

Sot shënohet dy vjetori i ndarjes nga jeta i njërit ndër humoristët më popullor të Kosovës, Ibrahim Krajkova – Leci

Sevdai Radogoshi, njëri ndër kolegët më të ngushtë të tij e përkujtoi përmes një postimi në facebook duke ia bashkangjitur një portret pikture të Lecit.

“Sot dy vite pa legjendën e humorit Ibrahim Krajkova – LECI. Vepra yte gjithmonë do jetoj…” – ka shkruar Radogoshi.

Krajkova ndërroj jetë në moshën 68 vjeçare, pas një sëmundje të rëndë.

Ai ishte bërë i famshëm që nga projekti filmik “Treshi përsheshi”, i përbashkët me Rasim Thaçin, apo i njohur si Cima, dhe Sevdai Radogoshin, i njohur si Qumili./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU