(VIDEO)XHEVAT ADEMI I DREJTOHET MINOVSKIT: ”MËSO SHQIP”

1549
0
SHPËRNDAJE

Deputetët në Kuvend kanë filluar debatin për projektligjin e gjuhëve, ndërprerë për shkak të fillimit të fushatës për zgjedhjet lokale. Por ajo që po vërehet gjatë këtij debati deputet e opozitës kanë ndryshuar qëndrimin e tyre sa  i perket këtij ligji dhe nuk e quajnë antikushtetues por si një ligjë që  nuk promovonte jëtë të përbashkët. Deputeti i BDI Xhevat Ademi, ju drejtua deputetit të VMRO-së Panco Minovsit, duke i thënë “ mesoje gjuhën shqipe dhe do të komunikojmë pa kufije”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU