ZVICRA KUALIFIKOHET NË KUPËN E BOTËS “RUSIA 2018”

1503
0
SHPËRNDAJE

Zvicra është kualifikuar për Kupën e Botës Rusia 2018 pas barazimit pa gola kundër Irlandës së veriut.

Zviceranët këtë kualifikim e arritën falë golit në ndeshjen e parë të cilën e fituan 1-0.

Petkovic në këtë ndeshje ka aktivizuar edhe katërshën shqiptare, Xhaka, Shaqiri, Mehmedi dhe Xhemajli.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU