HAMILTON DO NËNSHKRUAJË KONTRATË TË RE ME MERCEDESIN

670
0
SHPËRNDAJE

Kontrata e Lewis Hamilton me bolidin e Mercedesit skadon në vitin 2018

Pasi fitoi titullin e katërt të kampionit në garën e së dielës në Meksikë, britanezi ka thënë se pret që të nënshkruajë kontratë të re në muajin e ardhshëm.

“Është një proces i lehtë për ne, tashmë kemi një lloj marrëveshje, dhe në muajin e ardhshëm do të ulemi dhe të bisedojmë pasi kemi më shumë kohë”, ka thënë Hamilton.

Sipas mediave angleze, 32 vjeçari do të nënshkruajë kontratë tre vjeçare e cila do ishte më e madhja në histori të sportit britanez, pasi ai do fitonte 40 milionë funta në vit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU