VIETNAMI NDALON BITCOIN

1427
0
SHPËRNDAJE

Vietnami ka ndaluar bitcoin dhe kriptovalutat tjera virtuale

Ata kanëndërmarrë kështu një hap të ngjashëm me Kinën muajin e kaluar

Banka qendrore e shtetit ka bërë të ditur sot përmes një komunikate se ndalohet përdorimi i valutave virtuale për pagesë.

Dënimi për ofrim dhe pranim të pagesave me bitcoin kap shumë prej 6 mijë funtash.

Banka nuk ka sqaruar arsyen e ndalimit të përdorimit të bitcoin.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU